Ski centrum Strachan

Vychutnajte si jedinečnú lyžovačku v lone Spišskej Magury a Belianskych Tatier. Ideálne svahy pre začiatočníkov a rodiny s deťmi.

Služby strediska

  • REŠTAURÁCIA MEDVEDÍ BRLOH STRACHAN – medvedibrloh.sk komplex služieb priamo na svahu Strachan Ski Centra. Stravovanie v štýle free flow, čo znamená voľný výber. Široká ponuka teplých a studených jedál pripravených pred hosťom, domáce múčne jedlá /halušky, pirohy, zeleninové šaláty, u nás pečené koláče a dezerty, teplé a studené nápoje.
  • Detský kútik Medveď – pre najmenších slúži ako oddychová zóna počas lyžovania s množstvom hračiek
  • STRACHAN SKI POŽIČOVŇA – komplety lyží a snowboardov značky ROSSIGNOL pre deti aj dospelých. Základný servis lyží – voskovanie, strojové brúsenie hrán, nastavovanie viazaní.  Možnosť zapožičania  – detské sane, klzáky, prilby, lyžiarske okuliare …
  • Strachan SKI and Suvenir shop – športové oblečenie, doplnky, kukly, okuliare, čiapky, detský tovar, drobné športové doplnky, suveníry, pamiatky a upomienkové predmety
  • STRACHAN SKI SCHOOL – profesionálna výuka pre všetky vekové kategórie (lyže, snowboard) – v areáli lyžiarskej škôlky s posuvným pásom s profi inštruktorom/ aj v cudzom jazyku
  • BUFET TERASA –ohnisko, občerstvenie, terasa s vyhľadom
  • REŠTAURÁCIA – návštevníkom je k dispozícii štýlová reštaurácia Wellness Penziónu*** Strachan so zimnou záhradou a vynikajúcou slovenskou kuchyňou
  • PARKOVISKO – bezplatné, priamo pri lyžiarskom stredisku

Atrakcie
Ski Cross
Zjazdovka s terénnymi úpravami – skokmi, vlnami a klopenými zákrutami, ktorá je vhodná pre každého lyžiara, vrátane najmenších návštevníkov strediska. Náročnosť je ľahká až stredná, dĺžka trate je 550 metrov.

Ski Bag Jump
Nafukovací vak, ktorý je pre odvážnejších lyžiarov a snowboardistov. Vyskúšajte si skoky a triky vo vzduchu s istotou mäkkého doskoku. Vak je k dispozícii každý deň v prípade priaznivých poveternostných podmienok.

Jump Track
Trať pre milovníkov adrenalínu. Na tejto zjazdovke si užiješ skoky na lyžiach a snowboardoch do sýtosti. Je určená pre skúsenejších lyžiarov, ktorý sa neboja skokov a klopených zákrut. Dĺžka trate je 450 metrov.

Čarovný les
Jazda krížom cez nádherný snehom pokrytý lesík, v ktorom ťa čakajú rôzne rozprávkové bytosti. Trať si získala predovšetkým deti, ktorý sa predierajú rôznými cestičkami v lesíku. Treba byť však aj trošku opatrní a mať pre každý prípad nasadené okuliare.

Jazda ratrakom
Vyskúšajte adrenalínovú jazdu a okúste svah z inej perspektívy, než na akú ste zvyknutí. Zažite upravovanie svahu ratrakom pred večerným lyžovaním. Nasadnite na korbu alebo priamo do kabíny k ratrakistom Štefanovi a Milanovi a vychutnajte si hluk frézy.

Retro sánkovačka
Obľúbená zimná atrakcia v stredisku Strachan Ski Centrum pre celé rodiny či skupiny v retro štýle. Vypožičajte si vrecia plnené slamou a užívajte si zjazd na vreci.

Ski kolotoč
Deti treba zabaviť nielen na svahu. Ski kolotoč je určený pre menšie deti.

Odporúčaná dĺžka návštevy: 6 h
Vzdialenosť od hotela: 0,2 km

Adresa:
Ždiar 530
05955 Ždiar
GPS: 49.2761755, 20.2368419