Strachan Cuvée

Rodinnú firmu manželov Jarky a Jara Ostrožovič asi netreba veľmi predstavovať. Je to vinárska firma s najdlhšou tradíciou na slovenskom Tokaji už od roku 1990.

Tokaj je najmenšou, ale najznámejšou vinárskou oblasťou, ktorá okrem zrodu kráľovského moku ponúka aj veľa nepoznaného, napríklad jedinečné tufové pivnice, ktoré ukrývajú poklady večnej mladosti.

 

Ako sa zrodilo Strachan Cuvée 

Nápad mať vlastné víno vznikol ako tradične v hlave Jara a Janky Strachanových.  Máme vlastný destilát, tak prečo nie víno, povedali si. S touto myšlienkou sa zahrávali už dlhšie, ale až teraz prišiel ten správny čas.

Jaro sa stretol s Jarom na domácej pôde vo Wellness Penzióne*** Strachan v Ždiari. Ako to dopadlo už asi tušíte. Všetko sa dohodlo pri Strachanovici

Keďže Strachan Cuvée sa pripravuje pre Strachan Group, kde patria aj súrodenci Jara Strachana, všetci sa vybrali na ochutnávku priamo do viníc do Veľkej Tŕne. Pán Ostrožovič im pripravil 5 unikátnych vzoriek, ktoré nepoužíva pre žiadne iné víno. Degustovali, bodovali vína, premýšľali až napokon došli k záveru a ten dnes môžete ochutnať v našich podnikoch. Zrodilo sa jedno kvalitné a unikátne víno.

Vybrali sa fľaše, etikety a výroba sa mohla začať.

Strachanovcov aj Ostrožovičovcov zblížil nie len obchod, ale aj ich životný príbeh. Príbeh o ich začiatkoch v podnikaní, budovaní značky a všetkého čo dnes úspešne pod ich rukami funguje.

 

 

Charakteristika Strachan Cuvée 

Jedná sa o biele, suché víno s alkoholom 12,5 % obj.   Hrozno pochádza z vlastných vinohradov, ktoré ležia vo vinohradníckej oblasti Tokaj na  hone Chotár.

Je pripravené z odrôd Furmint – 60 %, Lipovina – 30% a Muškát žltý – 10 %.

V chuti je svieže, ľahké, reduktívne víno s jemným nádychom vanilky, ktoré získalo krátkodobým zrením v nových dubových sudoch.

Charakteristickou farbou tohto vína je zlatý nádych Tokaja.

 

Exkluzívne len u nás!