Reštaurácia

TRADIČNÁ REŠTAURÁCIA V ŽDIARI

"ZO VŠETKÝCH LÁSOK NAJÚPRIMNEJŠIA JE LÁSKA K JEDLU."

Okrem tradičných bryndzových halušiek a domácich pirohov pripravujeme chrumkavé pečené kolená, hovädzinku z Farmy Strachan, syry z Farmy Strednica či domáce oštiepky z Osturne. Veríme, že neodoláte čerstvému tataráku s cesnakovými hriankami.

V ponuke kuchyne je aj menu pre najmenších návštevníkov. Hrejivé posedenie pri krbe, ktorý je dominantou reštaurácie s pohárom kvalitného vína umocňuje atmosféru hojnosti a pohostinnosti.
RAŇAJKY 7:30 - 10:00

Otvorte oči a zobuďte sa do krásneho rána s pocitom, že výborné jedlo v našej reštaurácii čaká práve na Vás. Pestrá paleta rôznorodých surovín a pokrmov, sladké pečené dobroty k tomu a pohár vychladených bubliniek na prebratie.

Studený raňajkový bufet ponúka niekoľko druhov údenín, šuniek, syrov, čerstvo nakrájanej zeleniny, rozmanitých domácich nátierok,  džemov, chutných jogurtov, cereálií. V teplom bufete určite nájdete vajíčka na rôzne spôsoby, pečenú slaninku, kvalitné párky, teplé kaše či grilovanú zeleninu. Voňavé raňajkové koláčiky, niekoľko druhov chleba a pečiva, v neposlednom rade vždy denne upečená bábovka.

Nadšencov zdravej výživy iste poteší výber sušeného ovocia a orechov. Väčšinou všetci ráno začíname šálkou kvalitnej kávy, prípadne chutným čajom. Najmenším ulahodíme mliekom, kakaom, či ovocnou vodou.

VEČERE 17:30 - 20:00

Začnite vždy teplou polievkou z našej ponuky, vyberte si z bohatej ponuky teplých jedál všetkých druhov. Pripravujeme mäsové špeciality, pečené, grilované, dusené. Tradičné pokrmy, ktoré vždy nasýtili našich predkov ako sú bryndzové halušky, strapačky  so slaninou, u nás robené plnené pirohy so smotanou či domáce moskole s bryndzou.

Ak chcete pôsobiť zdravo, neobíďte šalátový bar s dresingami a semiačkami,  čerstvé ovocné misy či vždy niečo pre vegetariánov či vegánov. U väčšiny ľudí prevláda túžba zdravo sa stravovať a chudnúť, nikdy si však nedávajte tieto predsavzatia počas pobytu u nás.

Nikdy nezačíname večerať bez aperitívu, ktorým je už roky náš destilát z čučoriedok Strachanovica 42%,  podávaná vždy s čerstvou čučoriedkou. Dobré víno je zase komponent, ktoré kvalitné jedlo dotvorí, preto Vám odporúčame naše polosuché víno Strachan Cuvée, charakteristické zlatým nádychom Tokaja.

GORALSKÝ VEČER

Ľudová hudba Vás bude sprevádzať celým večerom v čase od 18:00 do 21:00, bohatý bufetový stôl tradičných jedál – sedliacka krúpová polievka, pečené a údené bravčové mäsá, cesnakové rebierka, šašlíky, domáce koláče a množstvo ďalších špecialít tvoria nezabudnuteľný zážitok.

LETNÁ TERASA

Dá sa lepšie začať deň ako raňajkami na terase s výhľadom na Belianky? Treba to určite vyskúšať a istotne potvrdíte naše slová. Reštaurácia Strachan je pomyselne rozdelená na zimnú záhradu a štýlovú časť, ktorá dýcha viac ako 20 ročnou históriu penziónu.

VARÍME PRE CELIATIKOV AJ VEGÁNOV

Od raňajok s chrumkavým bezlepkovým chlebíkom až po chutnú večeru sa o Vás postaráme k Vašej spokojnosti. Prípravu akéhokoľvek jedla s Vami radi odkonzultujeme.

JEDLÁ SO SEBOU

Ak si prajete objednať akékoľvek jedlo z našej ponuky jedálneho lístka, vieme Vám na základe telefonickej objednávky jedlo pripraviť a zabaliť. Pre objednané jedlá je potrebné prísť osobne. Objednávky telefonicky na +421 905 151 815 v prevádzkovom čase 08:00 – 22:00 alebo osobne v reštaurácii Wellness Penzión*** Strachan.

Ponuka À la carte obsahuje jedlá, ktoré sme precízne vyberali na základe dlhoročných overených chutí našich návštevníkov.

Dobrú chuť Vám praje kolektív reštaurácie Wellness Penzión*** Strachan.

Povedali o nás

Sledujte nás na Instagrame
@penzion_strachan Zobraziť Instagram