Reštaurácia

,,Zo všetkých lások najúprimnejšia je láska k jedlu."

Práve teraz je ten správny čas vychutnať si dobré jedlo a exkluzívne nápoje s ľuďmi, na ktorých Vám záleží. V originálnej reštaurácii na Vás čaká nielen tradičná slovenská kuchyňa pripravovaná podľa starých goralských receptúr, ale aj špeciality európskej kuchyne.

Otváracie hodiny reštaurácie : 07:30 – 22:00

Okrem tradičných bryndzových halušiek a domácich pirohov pripravujeme chrumkavé pečené kolená, hovädzinku z Farmy Strachan, syry z farmy Strednica či oštiepky z domácej produkcie z Osturne. Veríme, že neodoláte čerstvému tataráku s cesnakovými hriankami.

V ponuke kuchyne je aj menu pre najmenších návštevníkov. Hrejivé posedenie pri krbe, ktorý je dominantou reštaurácie s pohárom kvalitného vína umocňuje atmosféru hojnosti a pohostinnosti.

Aké sú možnosti stravovania?

Raňajky 7:30 – 10:00

Otvorte oči a zobuďte sa do krásneho rána s pocitom, že výborné jedlo v našej reštaurácii čaká práve na Vás. Pestrá paleta rôznorodých surovín a pokrmov, sladké pečené dobroty k tomu a pohár vychladených bubliniek na prebratie.

Studený raňajkový bufet ponúka niekoľko druhov údenín, šuniek, syrov, čerstvo nakrájanej zeleniny, rozmanitých domácich nátierok,  džemov, chutných jogurtov, cereálií. V teplom bufete určite nájdete vajíčka na rôzne spôsoby, pečenú slaninku, kvalitné párky, teplé kaše či grilovanú zeleninu. Voňavé raňajkové koláčiky, niekoľko druhov chleba a pečiva, v neposlednom rade vždy denne upečená bábovka.

Nadšencov zdravej výživy iste poteší výber sušeného ovocia a orechov. Väčšinou všetci ráno začíname šálkou kvalitnej kávy, prípadne chutným čajom. Najmenším ulahodíme mliekom, kakaom, či ovocnou vodou.

Večere 17:30 – 20:00

Začnite vždy teplou polievkou z našej ponuky, vyberte si z bohatej ponuky teplých jedál všetkých druhov. Pripravujeme mäsové špeciality, pečené, grilované, dusené. Tradičné pokrmy, ktoré vždy nasýtili našich predkov ako sú bryndzové halušky, strapačky  so slaninou, u nás robené plnené pirohy so smotanou či domáce moskole s bryndzou.

Ak chcete pôsobiť zdravo, neobíďte šalátový bar s dresingami a semiačkami,  čerstvé ovocné misy či vždy niečo pre vegetariánov či vegánov. U väčšiny ľudí prevláda túžba zdravo sa stravovať a chudnúť, nikdy si však nedávajte tieto predsavzatia počas pobytu u nás.

Nikdy nezačíname večerať bez aperitívu, ktorým je už roky náš destilát z čučoriedok Strachanovica 42%,  podávaná vždy s čerstvou čučoriedkou. Dobré víno je zase komponent, ktoré kvalitné jedlo dotvorí, preto Vám odporúčame naše polosuché víno Strachan Cuvée, charakteristické zlatým nádychom Tokaja.

restika 2
44a

Goralský folklórny večer

Ľudová hudba Vás bude sprevádzať celým večerom v čase od 18:00 – 21:00, bohatý bufetový stôl tradičných jedál – sedliacka krúpová polievka, pečené a údené bravčové mäsá, cesnakové rebierka, šašlíky, domáce koláče a množstvo ďalších špecialít tvoria nezabudnuteľný zážitok.

Letná terasa

Dá sa lepšie začať deň ako raňajkami na terase s výhľadom na Belianky? Treba to určite vyskúšať a istotne potvrdíte naše slová. Reštaurácia Strachan je pomyselne rozdelená na zimnú záhradu a štýlovú časť, ktorá dýcha viac ako 20 ročnou históriu penziónu.

Varíme pre celiatikov aj vegánov

Od raňajok s chrumkavým bezlepkovým chlebíkom až po chutnú večeru sa o Vás postaráme k Vašej spokojnosti. Prípravu akéhokoľvek jedla s Vami radi odkonzultujeme.

Jedlá so sebou

Ak si prajete objednať akékoľvek jedlo z našej ponuky jedálneho lístka, vieme Vám na základe telefonickej objednávky jedlo pripraviť a zabaliť. Pre objednané jedlá je potrebné prísť osobne. Objednávky telefonicky na +421 905 151 815 v prevádzkovom čase 08:00 – 22:00 alebo osobne v reštaurácii Wellness Penzión*** Strachan.

Ponuka À la carte obsahuje jedlá, ktoré sme precízne vyberali na základe dlhoročných overených chutí našich návštevníkov.

IMG_6720
_DSC7282

Dobrú chuť vám praje kolektív reštaurácie Wellness Penzión*** Strachan.